Anasayfa | Hakkımda | İletişim

Cuma

3

Aralık 2010

28

YORUMLAR

Digiturk Sorunu / Sorumsuzluğu / Müşteri Memnuniyetsizliği

by , Posted in Genel

Selam!

Blogumu hiçbir zaman bu tarz olayları yansıttığım bir alan olarak kullanmadım. Ancak bu sefer sanırım benim gibi sakin bir insanında dayanamadı !

Çok uzun zamandır Digiturk üyesiyiz. Birde daha kaliteli görüntü daha net görüntü amacıyla digiturk plus paketini kullanıyoruz. İkinci odadaki üyeliğimiz ile beraber her ay zaten yeterince yüklü bir fatura ödüyoruz. Bu durumda da teknik olarak her türlü desteği 7/24 alma hakkımız olduğunu düşünüyoruz.

Bugün eve geldiğimizde Digiturk’te film izlemeye başladık. Ancak yaklaşık yarım saat sonra Digiturk kutumuz kendi kendine kapandı. Tekrar açtık filmi baştan izlemeye başladık. Bu kapanma süreci tekrarlamaya devam etti. Yani 1 dakika kadar açık kaldıktan sonra Digiturk kendi kendine kapanıyor.

Müşteri hizmetlerini arayıp şikayetimizi bildirdik. Telefonda kartı takıp çıkarmamızı istediler. Bu işlem yapıldıktan sonra sorunumuz çözülmediği takdirde tekrar aramamızı teknik servise yönlendireceklerini söylediler. Telefonu kapatır kapatmaz kutumuz tekrar kapandı ve bunun üzerine yeniden aradık. Durumu belirttik. Teknik servisin gelmesini beklemek zorunda olduğumuz ve sorunu onların çözebileceğini belirttiler. Buraya kadar bir sorun yok.. Ancak!

Bizim istediğimiz; Her ay sorunsuz bir şekilde ödediğimiz faturalarımız karşılığında sorunsuz hizmet almak. Ya da bizden kaynaklanmayan sorunlardan dolayı (mesela TV bozulması bizim sorunumuz! ) servis alamadığımız, yayını izleyemediğimiz saatlerin & günlerin fatura tutarının , faturamızdan düşülmesi. Çünkü bugün Cuma, yani maç var.. Daha sonrasında moviemax’te benim izleyeceğim filmler var diziler var.. Ve ben bunların parasını izlesem de izleyemesem de ödüyorum !

Teknik servis ve benim ortak bir saat ayarlamamız belki bir hafta sürecek! Bu süreçte ben yine de ödeme yapmak durumundayım.

Müşteri hizmetlerinden görüştüğümüz kişiler bize bilgisayarla konuşuyormuşuz gibi tekrar tekrar aynı şeyleri söyledi ancak herhangi bir çözüm yok!

Teknik servis en kısa sürede gelmeye çalışacak olabilir ancak ben müşteri hizmetleri ile konuşurken, herhangi bir sorunda beni mağdur etmeyeceklerini bilerek telefonu kapatmak istiyorum. Beni “parası alınacak bir kişi” olarak görmelerini değil gerçek anlamda “müşterileri” olarak gördüklerini bilmek istiyorum!

Digiturk ile sorunlar yaşayan bir tek ben miyim?


GELİŞMELER

Akşam yaptığımız telefon görüşmesi sonucunda teknik servis arayıp, ertesi gün için saat 10-13 aralığında randevu verdi.
Ancak sabah kalktığımızda 9′da telefonumda bir mesaj vardı. Teknik servis randevumuzu bize sormadan 13-17 arasına almıştı.
Tekrar Digiturk’u aradık yine 30 dk kadar tartıştıktan sonra. Randevu saatimizi bize sormadan değiştirdikleri için şikayet ettik ve teknik servisin bize randevu verilen saat dilimi içinde gelmesini istedik ya da bizi aramalarını istedik.
Şuan saat 13:50 teknik servis henüz gelmedi. Biz yine 20 dakikadır tartışıyoruz. Teknik servis henüz bize ulaşmadı. Ve geçerli bir açıklama yok!
Eşimin eski evindeki digiturk ile ilgili yeni bir şikayet oluşturduk, 10 dakika içinde geri dönüş yapıldı!
Teknik servis 17:00 civarında geldi. Kutudaki sorun çözüldü, teknik servise şikayetlerimiz yüzyüze de iletildi.
Daha sonra Digiturk’ten aradılar. Yaşananlar için özür dilendi. Hediye olarak film vermek istediler kabul etmedik. Sadece sorun çözülsün istiyorduk.
Şimdilik konu kapandı evet ama bir daha sorun olduğunda tüm bu süreç baştan mı yaşanacak emin olamıyorum.

 

28 Comments

 1. Leah
 2. _Nirvana_
 3. Girls-On-Blog
 4. Girls-On-Blog
 5. Disa Style
 6. Çağla
 7. morinek
 8. BayanPisi
 9. BayanPisi
 10. Sanemiko
 11. uyuz cadı
 12. Sound of the Rain
  • kiliseyetüneymişkarga
 13. çokoprenses
 14. mügem
 15. gamze
 16. Anonymous
 17. Zeze
 18. nihalasli
 19. Anonymous
 20. Moda Kuşu
 21. damla
 22. Shiney
 23. Kelebek Köşesi
 24. Modacı
 25. meritamon
 26. nihanna

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>